PASCO Szinusz hullámgenerátor

PS1042362
PASCO cikkszám:
WA-9867

A PASCO Szinusz hullámgenerátor kiváló eszköz a hullámok generálásához hangszórókkal vagy hullámvezetőkkel. Lehetővé teszi a szinusz hullám frekvenciájának (1 - 800 Hz) és amplitúdójának változtatását. Rendelkezik frekvenciaállítási lehetőséggel durva vagy finom lépésenként és egy 0.1 Hz felbontású digitális kijelzővel. Ezenkívül a generátor "megtanulhatja" az egy adott konfiguráció alapfrekvenciáit. A tanulók megfigyelhetik az állóhullám minták kvantumos jellegét, mivel a szinusz hullámgenerátor egyik rezonáns frekvenciáról a másikra tud ugrani.

• Tipikus alkalmazások:

• Hullámminták egy húron
    • Rezonanciafrekvenciák a levegőben

Jellemzők:

• Ellenálló, egyedi kivitelű műanyag tok, mely magában foglalja a hajlított gumilábakat a könnyű használathoz és az alsó oldalán állványtalapzathoz is csatlakoztatható. A tok kialakítása a tárolását is egyszerűvé teszi.
    • Digitális kijelző: a frekvencia 0.1 Hz-es felbontással jelenik meg piros LED-ek használatával.
    • Frekvencia beállítása: a kimeneti frekvenciát a finom (0.1 Hz) vagy durva (1 Hz) gombokkal állíthatja be. A gombok "intelligens szkennelés" funkciót tartalmaznak, így gyorsabban változtatják a frekvenciát, ha folyamatosan tekeri.
    • Amplitúdó beállítása: a szinuszhullám feszültségének módosítása.
    • "Tanult" Frekvencia: a PASCO Szinusz hullámgenerátor frekvencia-inkrementumot tárol, majd a növekménnyel automatikusan átmegy a kiválasztott frekvenciatartományon; nagyon hasznos a rezonancia bemutatásához vagy gyakorlatokhoz.
    • Beépített bilincs segítségével a generátor egy szabványos állványrúdhoz rögzíthető.

Tartalom:

• PASCO Szinusz hullámgenerátor
    • Tápegység

Hogyan működik?

Csatlakoztasson egy eszközt, például hangszórót vagy húrvibrátort a PASCO Szinusz hullámgenerátor kimeneti aljzataihoz egy pár 4 mm-es banán kábellel (nem tartozék).

Állítsa be a kimenő jel amplitúdóját az Amplitude gombbal. Állítsa be a kimeneti frekvenciát durva és finombeállító gombokkal. A gombok mechanikus kódolók 24 diszkrét reteszelőkkel vagy kattanással, fordulatonként. A durva gombot lassan forgatva egy  kattanása a frekvenciát 1.0 Hz-cel változtatja, míg a gyors forgatása 4.0 Hz-cel. A finom gomb egy kattanása a frekvenciát 0.1 Hz-cel változtatja. A Fel és Le gombok 100 Hz alapértelmezett értékkel változtatják meg a frekvenciát, de ez az érték módosítható.

Műszaki adatok:

• Frekvencia:
      • 1 - 800 Hz, akár 0.1 Hz változtatással
    • Kimenet
      • DC-csatolt push-pull
      • Rövidzárlat védett
    • Amplitúdó
      • 0 - 10 V csúcs
    • Áram
      • <1 A, 8 ohm ellenálláson
    • Memória
      • Akár 80 tátolható frekvenciaérték