PASCO Vízi termelékenységet vizsgáló palack, 5 db

PS1046042
PASCO cikkszám:
ME-6937

A PASCO Vízi termelékenységet vizsgáló palackok egy olyan keretben vannak elhelyezve, mely konzisztens és megbízható, ugyanakkor kontrollálható fényforrást biztosít a kvantitatív jellegű vízi produktivitás vizsgálatokhoz.

• A tanulók megtölthetik a palackokat algaoldattal vagy egy kis tavacskából/pocsolyából származó vízzel, majd megmérhetik az oldott oxigén koncentrációját az oldatban a fluoreszkáló fényben történő inkubáció előtt és után.

Jellemzők:

• Az egyes oldatok oldott oxigén koncentrációját összehasonlítva a tanulók megismerhetik a fényintenzitás, az oldott oxigén koncentráció, a fotoszintetikus aktivitás és egy vízi ökoszisztéma primer produktivitása közt fennálló összefüggéseket.
    • Az egyforma, átlátszó palackok belehelyezhetők a keret 5 tartójába.
    • A keret egyedi kivitelezése védi a palackokat a fénytől 0 és 100% közti arányban (25%-os lépésekben állítható be a fényáteresztés).
    • Az apparátus használata véget vet a fény blokkolása céljából használt ragasztószalagok használatának.
    • A csomag 5 db műanyag palackot tartalmaz kupakkal.