PASCO Alap elektrométer

PS1040238
PASCO cikkszám:
ES-9078A

A PASCO Alap elektrométer egyértelmű és könnyen leolvasható LED mérőt és számjegyes kijelzőt tartalmaz. Ez az elektrométer egy kvantitatív elektroszkóp, a töltött objektumok polaritását és töltéserősségét méri. A standard aranyfóliás elektroszkópnál közel ezerszer érzékenyebb, számjegyes kijelzőt és egy, a polaritást közvetlenül jelző nullközepű kijelzőt tartalmaz.

• Közel végtelen bemeneti ellenállással (10^14 Ohm) az elektrométer egy nagy impedanciájú voltméter, szinte semennyi töltést nem szív el a vizsgált tárgyról, és speciálisan az elektrosztatikus kísérletekbeli töltésmérésre lett kialakítva.

Jellemzők:

• Kvantitatív leolvasás:
      • A lineáris skála a PASCO Elektrométer nagy előnye. Miközben egy elektroszkóp csak nagyjából kvantitatív, a PASCO Elektrométer +/-3% pontossággal leolvasható.
      • Igazoljon fizikai törvényeket, és határozza meg, hogy az összefüggések lineárisak vagy exponenciálisak.
      • A PASCO Elektrométer lehetővé teszi a tanulóknak, hogy ne csak megfigyeljenek, hanem mérjenek is.
    • Direkt polarizációjelzés:
      • Ahol a polarizáció elkülönítése szükséges, az elektroszkóp kényelmetlen: referenciatöltést kell alkalmazni.
      • Ezzel ellentétben az elektrométer közvetlen jelzi a polaritást egy középen nulla skálával.
    • Állítható érzékenység:
      • A PASCO Elektrométer teljes érzékenysége állítható.
      • Az elektroszópokkal ellentétben, ahol a kísérletet kell átalakítani a mérőeszközhöz, a PASCO Elektrométer alkalmazkodik a kísérlethez.
    • Magas érzékenység:
      • Növeli az elektrosztatikai demonstrációk választékát. Sok kísérlet, amely elméletben lehetséges egy elektroszkóppal, nehezen kivitelezhető a 100000 VDC és magasabb feszültségértékek szükségessége miatt.
      • Ezekkel a feszültségekkel nehéz dolgozni és nehéz őket mérni.
    • Nagy kijelzőalkalmasság:
      • Az egység kiscsoportos használatra lett tervezve, a PASCO Elektrométer könnyen csatlakoztatható (a kábelek a csomagban) egy ScienceWorkshop interfészhez. A DataStudio szoftver használatával egy monitorméretű kijelző alakítható ki.

További jellemzők:

• Nullközepű mérőskála: a polaritás közvetlen jelzett.
    • Kapcsolóval állítható mérési tartományok: 3, 10, 30 és 100 VDC. LED-fény jelzi az éppen használt mérési tartományt.
    • Nullázó kapcsoló: minden töltést eltávolít a bemenetről és a métert nullára hozza.
    • Automata kikapcsolás: felkapcsolás után (vagy bármilyen használat után) 3 órával az eszköz kikapcsol.
    • A kimenet PASCO interfészekkel kompatibilis: az elektrométerhez adott interfészkábel közvetlen egy ScienceWorkshop interfész analóg csatornájához csatlakoztatható, PASPORT interfészhez egy analóg adapter segítségével csatlakozik. Ez teszi lehetővé az elektrométer analóg jelének felvételét, lejátszását és analizálását az adatgyűjtő szoftver segítségével.
    • Elemműködés: 4 "AA" cella tartozék. Tartományjelző fények villognak, amikor az elem cserére szorul.

Elvégzehető kísérletek:

• Egyenlő és ellentétes töltés érintkezéssel: az elektrométer polaritásjelzése akkor a leghasznosabb, mikor megmutatja az egyenlő és ellentétes töltések érintéssel való létrehozását. A két különböző anyagot (a tanuló által tartott pálcák végein) összedörzsölve a töltések Faraday-kalitka segítségével mérhetők. Az elektrométer megmutatja az egyenlő és ellentétes töltéseket. Ha a két anyag együttesen kerül a Faraday-kalitka belsejébe, a háló töltése nulla.
    • A Q = CU összefüggés - az elektrométer lehetővé teszi a tanulóknak, hogy a feszültségváltozást mérjék a kondenzátorlemezeken, ahogy a szétválasztás módosul. Egyéb kísérletek a PASCO Alap változtatható kapacitással és az elektrométerrel:
      • Töltéssűrűség mérése a lemezeken a feszültség vagy a lemezszétválasztás függvényében.
      • Diszkrét töltésmennyiség hozzáadása a lemezekhez (szigetelt nyelű lemezzel), a diszkrét feszültségnövekedések mérése. A Q = CU kísérlet lehet, nem csak egy elmélet.
      • Töltéseloszlás indukált töltésekkel: a vezető felületen a töltéseloszlás lehet egyenetlen. Ebben a kísérletben egy 3000 V-os gömb induktívan tölt egy eredetileg semleges gömböt. A folyamat minden lépésében egy szigetelő nyeles mérőlemez mintavételezi a töltést a különböző pontokon. A lemezen lévő töltsést eztán a Faraday-kalitka és az elektrométer segítségével mérjük. Mutassa meg az indukciós feltöltésnek ne csak az eredményeit, hanem a folyamatát is.

A csomag tartalma:

• Alap elektrométer
    • Jel bemeneti kábel
    • Földelő kábel
    • Interfészkábel
    • Banándugós kábel
    • Alligátorcsipesz
    • AA-cellás alkálielem (4 db)
    • Használati útmutató és kézikönyv (angol nyelvű)

Specifikációk:

• Bemenetifeszültség-tartomány:
      • 3 V