PASCO Energiaátadás - Generátor

PS1041413
PASCO cikkszám:
ET-8771B

A PASCO Energiaátadás - Generátor a gravitációs helyzeti energia elektromos energiává való átalakulását demonstrálja, ahogy egy eső test elfordít egy mágnest két tekercs közt.

• A nyitott kialakítás a generátor alapvető részeinek könnyű azonosítását teszi lehetővé.

Jellemzők:

• A tartozék lámpa vagy terhelőellenállás a kimeneti banáncsatlakozókba dugható. Egy PASCO Áram/Feszültségmérő használható a generált feszültség, áram és teljesítmény méréséhez.
    • A húrt a háromfokozatú csiga különböző fokaira tekerve a generátor különböző sebességekkel pörög. Minél kisebb a csiga sugara, annál lassabban esik a tömeg, és a helyzeti energia annál nagyobb része konvertálódik elektromos energiává.
    • A kiegészítők bedugásához egy LED dugasz és egy 100 ohmos ellenállás dugasz tartozék. Mind a LED, mind az ellenállásdugasz illik a banándugó kimenetekbe a generátor burkolatán.
    • Minden dugaz két csatlakozót tartalmaz feszültségmérő csatlakoztatásához, mellyel számítógépes adatgyűjtés végezhető.
    • A LED dugasz lehetővé teszi a felhasználónak, hogy megfigyelje a látható elektromos hatásokat, amikor az elfordítja a generátor rúdját. Ahogy a tanuló forgatja a generátort, a LED világít.
    • Az ellenállásdugaszt szenzorokkal való használathoz ajánljuk, hogy a tanuló mérhesse a generátor forgásának hatását a teljesítményre, a feszültségre és az energiára.
    • Beépített rúdfogó használható a generátor rúdállványra szereléséhez.

A csomag tartalma:

• Generátor háromfokozatú csigával
    • Piros-zöld LED dugaszra szerelve
    • 100 Ohm terhelőellenállás dugaszra szerelve
    • Energiaátadás generátorfogantyú
    • Orsó fonal

Specifikációk:

• Generátor:
      • 3/4 neodímium mágnesben
      • 2400 menetes tekercsek
    • Ellenállásdugasz: 100 Ohm
    • LED dugasz: 220 g (max. ajánlott terhelés)