Digitális osztáylterem

PS1042346
PASCO cikkszám:
WA-9495

A diákok ebből a csőből biztosan hallani fogják a rezonancia frekvenciákat. Két egymásba illesztett kartoncső egy eltávolítható belső stopperrel teszi lehetővé a tanulóknak, hogy rezonancia-kísérleteket hajtsanak végre nyitott és zárt csöveken.

• A diákok a belső dugattyúcsövet használhatják arra, hogy megváltoztassák a légoszlop hosszúságát, hogy megfigyeljék ennek hatását a rezonancia frekvenciákra. A dugattyúcsövön egy mérőszalag van, hogy jelezze a légoszlop hosszúságát.

Távolítsa el a dugattyúcsövet, és egy állandó hosszúságú nyitott cső marad a további vizsgálatokhoz. A diákok változtathatják a hangforrás frekvenciáját, hogy megvizsgálják a nyitott csőben a rezonancia frekvencia-mintákat.

Javasolt alkalmazások:

• Azoknak a csőhosszoknak a meghatározása, melyeknél a frekvencia állandó.
    • Azoknak a frekvenciáknak a meghatározása, melyeknél rezonancia figyelhető meg állandó csőhossz mellett.
    • A hangsebesség meghatározása levegőben.
    • A kapcsolat megtalálása a zárt csőben és a nyitott csőben mért rezonanciahosszok közt.

Jellemzők:

• Egy eltávolítható végzáró a belső csövön lehetővé teszi az eszköz nyitott vagy zárt csőként való használatát.
    • A belső csövön lévő méretskálának két része van: az egyik jelzi a rezonanciahosszt, amikor a végzáró a helyén van, a másik pedig akkor, mikor az el van távolítva.
    • Kényelmes csőállvány biztosítja azt, hogy a cső ne guruljon le az asztalról.

Tartozékok:

• Külső cső (hossz: 1.3 m, átmérő: 0.15 m)
    • Belső cső (mérőszalaggal és végzáróval az egyik végén)
    • Csőállvány (2 db)

Működés:

Generáljon tiszta hanghullámot a cső végétől pár centiméterre. Változtassa a cső hosszát, vagy a hanghullám frekvenciáját. Amikor a cső meghatározott rezonancia frekvencián van meghajtva, a hang hangosabb.

Műszaki adatok:

• Külső cső hossz: 1.3 m