PASCO Ideális gáztörvény készlet

PS1042342
PASCO cikkszám:
TD-8596A

A PASCO Ideális gáztörvény berendezéssel egyszerű az ideális gáztörvény vizsgálata. Egy Nyomásérzékelő és egy Hőmérő szenzort a fecskendőhöz csatlakoztatva a diákok kvantitatívan vizsgálhatják a nyomás, a hőmérséklet és a térfogat közti kapcsolatokat.

• Jellemzők:

• A nagy fecskendő biztosítja a pontos térfogatméréseket, és a stabil kialakítás konzisztens, megismételhető kísérleteket és hosszútávú megbízhatóságot ad.
    • Fedezze fel vagy igazolja az ideális gáztörvényt.
    • Vizsgáljon kapcsolatokat a nyomás és a hőmérséklet (Gay-Lussac), a nyomás és a térfogat (Boyle-Mariotte) és a hőmérséklet és a térfogat között (Charles).
    • Számítsa ki a levegő móljainak számát a fecskendőben a nyomás-, hőmérséklet-, és térfogatadatok alapján.

Működési elv:

• Egy alacsony hőkapacitású termisztor van a fecskendőbe szerelve a hőmérsékletváltozások valósidejű méréséhez a fecskendőn belül.
    • Csövek és egy gyorsan csatlakoztatható port teszi lehetővé, hogy egy Nyomásérzékelő szenzort csatlakoztasson a fecskendőhöz.
    • Ahogy a fecskendő dugattyúja benyomódik, a térfogat csökken, míg a nyomás és a hőmérséklet megnövekszik.
    • Az adatok segítenek a diákoknak jobban megérteni az ideális gáztörvényt.
    • A fecskendő dugattyúján egy mechanikai akadály előzi meg a termisztor sérüléseit, és segít a hirtelen (adiabatikus) térfogatváltozások elérésében.

A csomag tartalma:

• Ideális gáztörvény fecskendő
    • Beépített gyors válaszidejű termisztorszonda
    • Gyorsan csatlakoztatható nyomásport
    • Male Luer csatlakozó (vezeték nélküli nyomásérzékelő szenzor csatlakoztatásához)