PASCO Moduláris áramkör Haladó készlet

PS1172028
PASCO cikkszám:
EM-3536

A legegyszerűbb, legletisztultabb, legképiesebb módja az alapvető áramkörök alapelveinek megértéséhez.

• Az áramköri moduljaink kiiktatják a drótok okozta rendetlenséget, és olyan áramkörök építését teszik lehetővé a tanulók számára, amelyek úgy fognak kinézni, mint a kapcsolási rajzok, ezzel elősegítve a teljes megértést.

Jellemzők:

• Ez a rendszer a PASCO Alapvető fizika könyvvel való használatra lett kialakítva, de önálló készletként is használható.
    • Minden modul mechanikusan kapcsolható a szegélyek egymásba csúsztatásával, ami után egy jumper kapocs lesz beillesztve, amely kihagnsúlyozza, hogy elektromos kapcsolás alakult ki, és könnyű mérést tesz lehetővé bárhol az áramkörben. Teljesen önállóak és mindenhol megépíthetők - nincs szükség különleges felszínre.
    • Két különböző moduláris áramkör készlet elérhető.
      • Az alapkészlet olcsóbb, bevezető készlet, kevesebb alkotóelemmel, a PASCO Vezeték nélküli Feszültségmérő és a PASCO Vezeték nélküli Árammérő szenzor nem tartozék.
      • Ez az alapvető fizika készlet több komponenst tartalmaz és a a PASCO Vezeték nélküli Feszültségmérőt és a PASCO Vezeték nélküli Árammérő egységet is, és szélesebb körű kisérleteket tesz lehetővé.

További jellemzők:

Számos tulajdonság segít abban, hogy a PASCO Moduláris áramkört ideálissá tegye a tudományos laborok számára:

• A modulok nagy mérete (8 x 8 cm) lehetővé teszi az asztal körül álló tanulóknak, hogy átlássák és megértsék a komplett áramkört.
    • A komponensek (ellenállások, kondenzátorok, kapcsolók, elemek és még sok más) láthatók a modul tetején is a kapcsolási jelükkel együtt, segítve felismerésüket.
    • Az oktatók ránézésre megállapíthatják, hogy az áramkörök helyesen lettek-e megépítve ahelyett, hogy minden csatlakozást külön ellenőrizniük kellene.
    • Önállóan is használhatók alap labor mérőeszközökkel vagy a PASCO Vezeték nélküli Áram- és Feszültségmérővel (nem tartozék), adatgyűjtő és -analizáló szoftverrel egy teljes tanulási folyamathoz.
    • A vezeték nélküli szenzorok előnye:
      • A PASCO Vezeték nélküli Árammérő szenzor bármilyen egyszerű drót modult helyettesíthet, hogy azon a ponton áramot mérjen. Mivel a PASCO Árammérő szenzor ugyanolyan méretű, mint a többi modul, egyszerűen kapcsolható sorosan az összetevőkkel.
      • A vezeték nélküliség segíti a tanítást - csak egy ki- és bemenet az árammérőből extra drótok nélkül, amelyek megzavarhatják a tanulókat.
      • A PASCO Vezeték nélküli Feszültségmérő szenzor hasonlóan csatlakoztatható bármelyik modullal párhuzamosan, segítve a tanulóknak megérteni a mérések technikáját.
    • Előnyök:
      • A tanulást helyezi előtérbe.
      • Kiiktatja a zavaró vezetékezést.
      • Könnyen csatlakoztatható modulok.
      • Megmutatja az összefüggést a kapcsolási rajz és a tényleges áramkörépítés között.

Elvégezhető kísérletek:

A csomag tartalma:

• Egyenes (5 db)
      • Sarok (4 db)
      • Ellenállás (3 db)
      • Villanykörte (3 db)
      • T-modul (2 db)
      • Elemtartó (2 db; elem nem tartozék)
      • SPST késes kapcsoló
      • Kapacitás
      • Rugós kapcsok
      • Induktor