Digitális osztáylterem

Min. rendelhető mennyiség
    10 db

Százalékszámítás kétoldalas fixi munkalap

• A Százalékszámítás című tanulói munkalapunk a felső tagozatosok matematikai képzésének kitűnő kiegészítője. A négy alapművelet után a leggyakoribb, legfontosabb matematikai művelet, amelyet majd a nebulók felnőtt életük során használnak éppen a százalékszámítás – a nagy tapasztalattal rendelkező matematika szakos tanárok szerint elmondása szerint azonban, viszonylagos egyszerűsége ellenére is, a megértése, tanítása általában nehézségekbe ütközik. A pedagógusok a százalék és a százalékszámítás fogalmának megértését a jól érthető, egyszerű példák minél nagyobb számban történő felvonultatásával szokták áthidalni, mint a varrónői mérőszalagok vagdosása, fapálcikák, dominók rakosgatása, száz centis vonalzó bemutatása… Ezt a munkát könnyíti meg nagymértékben Százalékszámítás munkalapunk, amely nemcsak a lehető legegyszerűbb, jópofa illusztrációk segítségével érteti meg a tanulókkal a százalék fogalmát, de néhány játékos feladattal is bír. A haladók számára pedig a termék három, a százalékszámítás alapképleteit is bemutató, oda vissza megoldható példát is bemutat.

Játékos illusztrációkkal a tanulóknak megkönnyíti az információk elsajátítását.

Bármilyen kapcsos mappába lefűzhető, a többi tanulói munkalappal együtt gyűjthető, így válnak rendszerezhetővé, áttekinthetővé az alapismeretek. Előnye, hogy dupla oldalas: az egyik oldala tanít, a másik gyakoroltat. A tanuló önmagát is tudja ezáltal ellenőrizni. Mivel vízálló, írható- letörölhető a felülete, újra és újra használható.