Digitális osztáylterem

Min. rendelhető mennyiség
    10 db

Geometria - a szög fixi munkalap

Témájához kapcsolódó hasznos élménnyel, az úgynevezett kiterjesztett valóságtartalommal
(angolul: augmented reality, röviden: AR) készült.

• sík egy pontjából kiinduló két félegyenes a síkot két tartományra osztja. Az egyik tartomány és a két félegyenes szöget alkot. A szög jelentheti a félegyenesek által határolt síkrészeket (szögtartomány) illetve magukat a félegyeneseket is (szögvonal). Azt, hogy a két szögtartomány közül melyikről van szó, a szárak közé rajzolt körívvel jelezzük. A félegyenesek közös pontját a szög csúcsának, a félegyeneseket a szög szárainak nevezzük.(wikipédia)

Geometria a szög kétoldalas fixi munkalap tartalmazza a szögek típusait.
    Játékos illusztrációkkal a tanulóknak megkönnyíti az információk elsajátítását.

Bármilyen kapcsos mappába lefűzhető, a többi tanulói munkalappal együtt gyűjthető, így válnak rendszerezhetővé, áttekinthetővé az alapismeretek. Előnye, hogy dupla oldalas: az egyik oldala tanít, a másik gyakoroltat. A tanuló önmagát is tudja ezáltal ellenőrizni. Mivel vízálló, írható- letörölhető a felülete, újra és újra használható.
    kiterjesztett valóság használatával, a szögek megismerésének érdekében egy kör jelenik meg az alkalmazás használatakor, melyben ujjunkkal szabadon irányíthatjuk a kívánt szög nagyságát. A vizualitás segítségével könnyebben megérthetjük a geometria ezen területét.