Digitális osztáylterem

Min. rendelhető mennyiség
    10 db

SI mértékegység-rendszer I. + munkaoldal
Témájához kapcsolódó hasznos élménnyel, az úgynevezett kiterjesztett valóságtartalommal
(angolul: augmented reality, röviden: AR) készült.

•
    Egér és vízimalom, macska és konnektor, elefánt és fogkrém, párduc és célszalag. Ezeket a furcsán hangzó kapcsolatokat, de valójában igen mindennapi fizikai fogalmakat, jelenségeket illusztráló, két tagból álló sorozat az SI alap- és származtatott mértékegységeinek világába kalauzol el. A hátoldalon gyakorlóoldal egészíti ki az ötletes és humoros rajzokkal, fizikusportrékkal összeállított táblázatot, amely a mértékegységek elnevezésének idegen nyelvű eredetét is megadja.

Bármilyen kapcsos mappába lefűzhető, a többi tanulói munkalappal együtt gyűjthető, így válnak rendszerezhetővé, áttekinthetővé az alapismeretek. Előnye, hogy dupla oldalas: az egyik oldala tanít, a másik gyakoroltat. A tanuló önmagát is tudja ezáltal ellenőrizni. Mivel a felülete vízálló, írható és letörölhető, ezért újra és újra felhasználható.

kiterjesztett valóság használatával, egy quiz játékhoz hasonló módszerrel tesztelhetjük a mértékegységekről megszerzett tudásunkat. A feladat az átváltások elvégzése, és három alternatíva közül választhatunk. A helyes válasz esetén zöld színűvé, helytelen esetén piros színűvé válik a kiválasztott lehetőség.  A játék végén megjelenik a pontszámunk, majd újra próbálkozhatunk.