Nemi betegségek 2.-3. (vírusok) / (bakteriális fertőzések) tanulói munkalap

Min. rendelhető mennyiség
    10 db
299 Ft
A tabló a szexuális úton terjedő vírusos és bakteriális fertőzésekkel kapcsolatos legfontosabb tudnivalókat foglalja össze, illetve ezek megelőzéséről, tüneteiről és a betegségek kezeléséről.
  • A legújabb felmérések szerint a fiatalok serdülése és nemi élete is 3-5 évvel elõbb kezdõdik, mint 20-25 évvel ezelõtt. Sok fiatal meggondolatlanul váltogatja alkalmi partnereit, éretlenségébõl adódóan eszébe sem jut, hogy komoly baja is származhat ebbõl. A szexuális élet kérdéseirõl a legtöbb családban nem, vagy nem a megfelelõ módon beszélnek. A Stiefel egészségnevelés-tablósorozatához kapcsolódó munkalapok segíthetik a fiatalokat és a tanárokat is abban, hogy ezekre a problémákra megoldást találjanak.
    A tanulói munkalap a szexuális úton terjedõ vírusos fertõzésekkel kapcsolatos legfontosabb tudnivalókat, jól érthetõ módon, foglalja össze: a herpesz, HPV fertõzés, HIV kórokózóiról, Trichomoniasis megelõzésérõl, tüneteirõl és a betegségek kezelésérõl, valamint a leggyakoribb szexuális úton terjedõ bakteriális fertõzésekkel (szifilisz, tripper, Chlamydia, Mycoplasma, Ureaplasma) kapcsolatos legfontosabb tudnivalókat foglalja össze, valamint ezek megelõzésérõl, tüneteirõl és kezelésükrõl tájékoztat.