A természet matematikája [Telepíthető]

• Licensz
    Telepíthető
    MK-6209-2-B
A természet matematikája, tananyag 4-8 éveseknek. 1 gépes, vagy iskola licenc.
  • Szerzők: Jenny Eather, Nagy György

A természet matematikája CD-ROM egy olyan kicsiknek szóló szoftver, amely két kritikus alapkészség: az elemi számolási és a relációszókincs fejlesztését segíti. Geometriai sorozatok szín és forma felismerési feladatai, számsorozatok gyakoroltatják a számképfelismerést, a számolvasást és a számlálást.
    A különböző állatok adott szempont szerinti rendezése, csoportosítása, meg- és leszámlálása a manipulatív számolási készséget fejleszti. Állatok és növények szép és élethű rajzaival segíti a műveletfogalom kialakítását, fejlesztését. A gyermekek számára érdekes, motiváló feladatok biztosítják a relációszókincs fejlesztését, a mennyiségi becslés és összehasonlítás gyakoroltatását, a különböző egységekkel történő mérés szemléltetését.
    A két kritikus készség fejlesztését célzó feladatok mellett megismerkedhetnek a gyermekek az őket körülvevő állat és növényvilággal is, olyan háttér-információkat szerezhetnek, amely elősegítik a későbbi környezettudatos magatartás kialakítását.
    Különböző játékok segítik az ismeretek elmélyítést: puzzle, tangram, memória, kvíz.

Minimális rendszerkövetelmények:
    • Windows XP, Vista