Digitális osztáylterem

MK-6227-6-A
  • SZERETNÉ, HA TANÍTVÁNYAI GYAKORLOTT SZÖVEGESFELADATMEGOLDÓKKÁ
    VÁLNÁNAK?

Az Így könnyű! - A szöveges feladatok megoldása tanulható CD ehhez nyújt segítséget.
    A 90 játékos feladat feldolgozásával diákjaink megtanulhatják a szöveges feladatba ágyazott matematikai tartalmak kiszűrését, a feladat szempontjából lényeges és lényegtelen információk szétválogatását. Képessé válnak a szöveges feladatok csoportba sorolására, elsajátítják azt a nyelvezetet, amellyel a feladatokat meg tudják fogalmazni. A CD nagymértékben fejleszti a szövegértelmező- és szövegkészítő képesség, az információ feldolgozás mellett a műveletfogalom (összeadás, kivonás, szorzás, osztás) elmélyítését, a számolási rutin megszerzését a négy alapművelet végzésében.

A sorozat három CD-ből áll:

Az Így könnyű! sorozat I. az 1-2. osztályosoknak készült. Az egyszerű szövegezésű feladatok megoldatásával egyrészt elmélyíthetjük és szemléletessé tehetjük, másrészt problémahelyzetben gyakoroltathatjuk az összeadás, kivonás, illetve a szorzás és osztás értelmezését, elvégzését is az adott évfolyamoknak megfelelő számkörben.