Cappuccino - Teszt-és feladatkészítő program [kérdésbázis nélkül]

• Licensz
    kérdésbázis nélkül
    MK-6315-0-A
Gyors tudásfelmérés, egyszerű eszközökkel.
  • Napjainkban a hagyományos feladatgyűjtemények használatán túl az elektronikus feladatsorok biztosíthatják azt a változatosságot, frissességet, mely megelőzheti a rutinszerű ismételgetést, az „elhasználódást”, új és új kihívást jelentve a tanulók számára. Az alkalmazott feladatok folyamatos karbantartását, átalakítását is jelentős mértékben megkönnyíti azok elektronikus úton történő tárolása. Mindezek mellett a feladatvégzés során felértékelődött az azonnali visszajelzés lehetősége is, melyet a korszerű informatikai eszközök oktatásba kerülése gyorsított fel, tett elérhetővé. Kiadónk egy ilyen egyszerűen használható, a differenciálást, a feladatok, feladatsorok kombinálását, karbantartását lehetővé tévő eszközt kíván a pedagógusok és a diákok kezébe adni „Cappuccino” névre keresztelt tesztkészítő programjával.

A program egyszerű, minden iskolában elérhető tanári beviteli felületét a Microsoft Excel program biztosítja, melynek használatát a makró-programozás kihasználásával, az adatbeviteli képernyő felületéről, egyszerűen, gyorsan lehet megoldani.

A diákok számára készített Flash alapú felhasználói felületen keresztül a táblázatkezelőből kimentett adatokat olvastathatjuk be (tetszés szerinti könyvtárból). Ez a felület biztosítja a már elkészített kérdéssorok sokoldalú felhasználhatóságát. Az előzőleg létrehozott feladatsorokat használhatjuk véletlenszerűen vagy témakörönként összeállított módon egyéni tudásszint felméréséhez. További kapcsolók biztosítják a nehézségi szintek alapján történő feladat kiválasztást, a feladatok darabszámának megadását és a megoldásra szánt idő beállítását. Az előbbi funkciók használatát a „Csapatjáték” üzemmód bekapcsolásával tehetjük érdekesebbé, izgalmasabbá. A program előnye, hogy tanulói gépekre kiosztható, így egyéni szintfelmérésre, differenciálásra, a „Csapatjáték” funkció használatával csoportmunkára is alkalmas. A program az elektronikus kiértékelés mellett lehetővé teszi az elkészített feladatsorok nyomtatható formátumban történő összeállítását és kinyomtatását is.

A feladatok pontozása feladattípusonként (7 db) differenciáltan, automatikusan valósul meg, ezzel segítve a gyors feladatkészítést. A kiválasztott feladatok megoldása után a program elvégzi a részeredmények összegzését.

Az összegzés eredménye egy egyszerű szöveges fájlba menthető.

A program két változatban rendelhető: kérdésbázis nélkül (ebben az esetben az összes feladatot a felhasználók hozzák létre), vagy kérdésbázissal.

A kérdésbázis minimum 200 kérdést tartalmaz.

Rendelhető tantárgyak:

- közismereti tárgyak:

• matematika (csak általános iskola felső tagozat)

• magyar irodalom és nyelvtan

• földrajz

• biológia

• kémia

• történelem

• természetismeret (felső tagozat 5-6. osztály)

• álatalános iskola felső tagozat, vegyes ( a fenti tantárgyakból választható, minimum 200 kérdést tartalmazó összeállítás)

- szakmai tantárgyak:

• gépészet