Cirkuszi mutatványok [Telepíthető változat]

• Licensz
    Telepíthető változat
    MK-6349-5-B
A Cirkuszi mutatványok interaktív tananyaggyűjtemény segítségével szemléletesen, érdekesen, mindenki számára jól érthetően tanulható és tanítható az általános iskola 2. osztályos tananyaga. A második évfolyam fontosabb ismereteinek feldolgozását és elsajá
  • A tanulóknak készült interaktív feladatok a problémák szemléletes megjelenítésével, a többszöri próbálkozás és az azonnali visszacsatolás biztosításával hatékonyan segítik az új ismeretek elsajátítását, a matematikai készségek, a gondolkodási és problémamegoldó képességek kialakítását.

A diákok számára érdekes, pozitív tanulási attitűdöt teremtő játékos feladatok megoldása lehetőséget ad a kooperatív technikák gyakorlására is páros, illetve csapatmunka keretében.

Tanulói feladatlapok segítik a tananyag feldolgozást, az ismeretek rendszerbe foglalását, a differenciálást. Az interaktív animációgyűjtemény interaktív táblás felhasználás mellett projektoros kivetítésre, vagy számítógépes egyéni munkára is alkalmas. A CD telepíthető változata biztosítja a tanulói laptop program keretében történő alkalmazást is. Ehhez nyújt segítséget az animációk egyszerű, tetszés szerinti leválogatási lehetősége.

Az animációk melletti csillagra kattintva tartalom alapú tematikus, vagy a diákok képességei szerinti differenciált egységek képezhetők a Kedvencek mappában.

A szoftver az interaktív táblák minden típusán működik.

Az összeállítás – többek között – a következő témaköröket tartalmazza:

• tájékozódás síkban és térben

• vizuális figyelem fejlesztése

• számolási készség fejlesztése

• alak-háttér differenciáló képesség fejlesztése

• a méréssel kapcsolatos ismeretek fejlesztése

• matematikai szövegértés, problémamegoldó gondolkodás, következtető képesség fejlesztése