Csillagászati laboratórium - paraméterezhető szemléltető példatár [Diáklicenc (25db)]

• Licensz
    Diáklicenc (25db)
    NEWTON-CS-B
6 szemléltető, paraméterezhető 3 dimenziós példával!
  • A Newton Nézegető oktatószoftverrel a fizika szinte valamennyi területét – kinematika, dinamika, munka és energia, rezgőmozgások, termodinamika, optika, elektromosság, csillagászat – megismerhetjük. Az oktatóprogram egy virtuális, három dimenziós világot jelenít meg, amelyben a fizika törvényei alapján mozognak a testek. Ebben a környezetben játékosan tanulhatjuk a fizikát, kísérleteket  tanulmányozhatunk interaktív módon.

A megnyitott kísérletet elindítva a testek mozgásba lendülnek a kényszerek által meghatározott pályák mentén, útjukat folytonosan változó sebesség- és erővektorok kísérik. Mindez filmszerűen pereg le szemeink előtt.

Számos demonstrációt tartalmaz a szoftver. Ha megnyitunk egy példafájt futtatjuk a szimulációt, a program a fizika törvényeit szimulálva mozgatja a térben lévő testeket. Leíró ablakban elolvashatjuk a kísérlet magyarázatát. Egyes példafájlokban feladatot kapunk, aminek a megoldását is megtaláljuk a leíró ablak lapozásakor.