Digitális osztáylterem

1 079 100 Ft
PASCO cikkszám:
EX-5556

Ismerje meg a különböző típusú hidakat a gyakorlati felfedezés során. A készlet a PASCO Capstone szoftverrel való használatra lett tervezve.

• Jellemzők:

• Ismerje meg a különféle hidak típusait a gyakorlati felfedezés során, és mérje meg a gerendák feszültségét és összenyomását a különböző hidak kialakításával.
    • Az egyes hidak terhelése a hídról egy súlyról függesztve történik. Az I-gerendák feszültségét és összenyomását erőmérő cellákkal mérik. Az erőmérő cellák mozgathatók, hogy feltárják a terhelést a híd minden gerendájában.
    • Terhelés mérése:
      • Minden hidat a hídon lévő súlyra függesztve terhelnek. Az I-gerendák feszültségét és összenyomódását erőmérő cellákkal mérik.
      • Az erőmérő cellák mozgathatók, hogy feltárják a terhelést a híd minden gerendájában.
    • Téglalap alakú szegmensek:
      • Először a tanulók hidat építenek téglalap alakú szegmensekkel.
      • Természetesen a hidak soha nem készülnek így, de a tanulók soha nem fogják megérteni, miért, amíg ki nem próbálják.
    • Háromszög alakú szegmensek:
      • Ezután a diákok egy Warren-hidat építenek háromszög alakú szegmensekkel.
      • Ez azt mutatja, hogy a háromszög alakú szegmensek mennyivel erősebbek, mint a téglalap alakúak.
    • A skála hatása:
      • A tanulók egy második Warren hidat építenek más léptékben, hogy felfedezzék, hogyan változnak az erők ebben a hídban, amely kétszer annyi szakaszból áll, de ugyanazt a távolságot fedi át.
    • Függőleges elemek hozzáadásának hatása:
      • Függőleges elemeket adunk a nagyobb Warren-hídhoz.
      • A tanulók azt fogják tapasztalni, hogy a terhelések nem változnak a függőleges elemek hozzáadásakor: miért használnak tehát függőleges elemeket?
    • Teljes Warren-híd és Pratt-híd:
      • További függőleges elemekkel teljes Warren-hidat készítünk. Ezután a diákok ezt a hidat Pratt-hídra cserélik. Miben különböznek az erők egy Pratt-ben egy teljes Warren-hez képest?

Felhasználási javaslat:

• Ismerje meg a különböző típusú hidakat gyakorlati felfedezés során
    • Mérje meg a gerendák feszültségét/nyomását a különböző hídszerkezeteknél

A csomag tartalma: