PASCO Kísérlet - Newton-törvények

PS1182019
PASCO cikkszám:
EX-5503B

A kísérlet a PASCO Capstone szoftverrel való használatra lett tervezve, amely során a tanulók az eszközök segítségével kísérletileg igazolhatják Newton törvényeit.

• Jellemzők:

• Newton I. törvénye:
      • A tanulók megfigyelik egy tárgy mozgásának változását, amikor erő hat rá erő és amikor nem.
    • Newton II. törvénye:
      • A tanulók PASCO Smart Cart segítségével megvizsgálják az erő, a tömeg és a gyorsulás közötti kapcsolatot.
    • Newton III. törvénye:
      • Két Smart Cart beépített erőszenzorainak segítségével a tanulók bizonyíthatják, hogy két test között fellépő erők azonos nagyságúak és ellentétes irányúak.
      • Ezek a kísérletek magukba foglalnak kötélhúzási és ütközési kísérleteket is.

További jellemzők:

• A PASCO Smart Cart rendelkezik az összes szükséges szenzorral, így az összeállítás nagyon gyors és egyszerű.
    • A szenzorok és a környezet közötti kapcsolat segíti a tanulókat az egyes  kísérletek fizikájára való koncentrálásában.