Digitális osztáylterem

PS1042388
PASCO cikkszám:
ME-6829

Használja ezt a kiegészítőt a PASCO Mini kilövővel és egy Forgómozgás-mérő szenzorral, hogy tanulmányozza a ballisztikus ingákat, annak lendületét és energiáját.

• Jellemzők:

• A ballisztikus inga kiegészítők a Rövid hatótávolságú kilövővel vagy a Mini kilövővel való használatra lettek tervezve.
    • Forgómozgás-mérő szenzort használnak, hogy megmérjék az elkapó egység sebességét közvetlen az ütközés után és az inga lengésének maximális magasságát. A Forgómozgás-mérő szenzor arra is használható, hogy megmérje az inga tehetetlenségi nyomatékát az ütközés részletesebb tanulmányozását elősegítve a perdületmegmaradást kihasználva.
    • A merev inga két helyen csatlakoztatható a Forgómozgás-mérő szenzorhoz (a rúd végén és közepén), hogy a tehetetlenségi nyomaték változzon. A tehetlenségi nyomaték növelése érdekében egy mellékelt ballaszttömeg illeszthető az inga aljára.
    • A Forgómozgás-mérő szenzort fel lehet úgy szerelni, hogy a forgástengelye függőleges legyen, lehetővé téve azt, hogy az inga vízszintes körben mozogjon, hogy az ütközéseket a gravitáció és a helyzeti energia megváltozása nélkül lehessen vizsgálni.
    • A golyó eredeti kilövési sebessége a hajító mozgás jelenségét kihasználva számolható, vagy Fotokapukkal mérhető.
    • Ehhez a termékhez PASCO interfészre van szükség.
    • Ehhez a termékhez PASCO szoftverre van szükség az adatgyűjtéshez és -kiértékeléshez. A PASCO Capstone vagy PASCO SPARKvue szoftver egyaránt használható.

A csomag tartalma:

• Ingakar elkapóval