Digitális osztáylterem

PS1194005
PASCO cikkszám:
PS-3225

A PASCO Vezeték nélküli Okoskapu minden tulajdonsággal rendelkezik, amivel a vezetékes Okoskapu.

• Jellemzők:

• A kétszeres fotokapu nyaláb, 1.5 cm távolságban pontosan méri a sebességet.
    • A beépített lézer kapcsoló (bármilyen lézerrel való használat esetén) segítségével időzíthető azoknak a tárgyaknak a mozgása, amelyek túl nagyok és nem férnek be a fotokapuba.
    • A Fotokapu szalag segítségével pontosabban mérheti a tárgyak mozgását.
    • A Fotokapu bővítőport segítségével további fotokapukat adhat, vagy Röppálya-idő kiegészítőt csatlakoztathat a rendszerhez.
    • A PASCO Szupercsiga is egyszerűen csatlakoztatható a PASCO Vezeték nélküli Okoskapuhoz, amellyel így egy egyszerű, alacsony súrlódású rendszer segítségével vizsgálhatja a mozgást, a sebességet és a gyorsulást.
    • Figyelem: nem javasolt egynél több okoskapu alkalmazása egy kísérletben, kivéve ha a mérés relatíve hosszú ideig tart (több, mint fél másodperc), mivel a szinkronizálás 2 ms-ra van beállítva. Azokban a kísérletekben, ahol több fotokapu szükséges, javasoljuk a sima Fotokapu csatlakoztatását a bővítőporthoz a késleltetés nélküli időméréshez.

Működési elv:

• A Fotokapuk időzítő eszközök, amely az infravörös nyaláb állapotváltozásához szükséges időt méri, amelyet megszakít egy ismert hosszúságú zászló, valamint az időt, amíg szabadon volt.
    • A zászló hosszának és a megszakítás idejének ismeretében kiszámolható a sebesség.  Minél rövidebb a zászló, annál spontánabb a mérés.
    • Fotokapu szalag használva a tanulók gyorsulást mérhetnek.
    • Fotokapukkal a Szupercsiga forgása is mérhető, amelynek a küllői elég szélesek, hogy a fotokapu zászlóként érzékelje azokat.
    • Két fotokapu nyaláb segítségével meghatározható a sebesség a nyalábok távolsága és a megszakítások között eltelt időből. Az okoskapu segítségével ez egy fotokapu fejjel megvalósítható, mivel két nyalábbal rendelkezik, pontosan 1.5 cm távolságra egymástól. De ha messzebb szeretné telepíteni egymástól a két nyalábot a bővítőport segítségével ezt is megteheti a fotokaput egy ismert távolságban elhelyezve.

Felhasználási javaslat:

• Lövedékek kezdeti sebessége
    • Fotokapus időzítés kiskocsikhoz
    • Forgómozgás mérése (Szupercsiga használatával)
    • Ingamozgás vizsgálata
    • Gravitációs gyorsulás mérése

Bluetooth csatlakoztathatóság:
    Szükséges szoftver:
    A PASCO szoftverek, melyek a Bluetooth 4 technológiát használják, a szoftverünk legújabb verzióját igénylik. PASCO Capstone 1.8.0 Mac-en és Windows-on elérhető. A PASCO SPARKvue 2.6.0 Mac-en, Windows-on, iOS-en, Android-on és Chromebook-on is fut.

Kompatibilitás/Rendszerkövetelmények:
    Minden jelenlegi Mac, iPad, iPhone, Android tablet vagy Android telefon támogatni fogja a közvetlen kapcsolatot a PASCO Bluetooth 4 eszközeihez.
    Windows számítógépek és tabletek, Chromebook-ok és régebbi Mac eszközöknek adapter szükséges a csatlakozáshoz.
    A teljes kompatibilitási részletek és a régebbi számítógépek kompatibilitásadatai elérhetők a gyártó honlapján.

Független adatrögzítés:
    Hosszútávú adatgyűjtés közvetlenül a szenzoron.
    A rögzítés módban a vezeték nélküli szenzorok a beépített memóriájukba gyűjtenek adatokat órákig, napokig, hetekig vagy akár hónapokig, anélkül, hogy számítógéphez, tablethez, Chromebook-hoz vagy okostelefonhoz csatlakoztatnánk őket.
    Amikor a kísérlet véget ért, egyszerűen csatlakoztassa a szenzort egy PASCO szoftvert futtató eszközhöz, és töltse le a rögzített adatokat.

Specifikációk:

• Távolság a nyalábok között: 1.5 cm