Új jelszó kérése

Középiskolai tanári útmutató - Élet

ÚJ
Középiskolai tanári útmutató - Élet

A vadonatúj, STEM alapú Középiskolai tanári útmutatót oktatók és szakértők készítették újdonsült és tapasztalt tanároknak egyaránt. A 13 alapvető labortevékenység bevonja a diákokat, ahogy azok valósidejű adatokat gyűjtenek, előrejelzéseket tesznek, kritikusan gondolkodnak és bővítik a szótárukat alapvető fogalmakkal. A diákok a standard vizsgákhoz kapnak gyakorló anyagot többválasztásos kérdések formájában.
Az útmutató értékelő lapokat is tartalmaz, valamint egy pendrive-ot tanári tippekkel, teljes tanári kiadással és a tanulói kiadványok egy szerkeszthető MSWord verziójával. Az útmutató támogatja a SPARKvue szoftver, a SPARK Science Learning System és a PASPORT interfészek használatát.

• Tartozékok

• Spirálkötésű tanári útmutató az egyes tevékenységek PDF verziójával és forrásokkal
    • Szerkeszthető Word fájlok minden tanulói laphoz
    • Pendrive, mely az összes információt tartalmazza elektronikus formában

Kísérletek

• Sav hatása a fogakra:
      pH szenzor használata változatos italok savasságának kvantitatív meghatározására
    • Savas eső és csírázás:
      pH szenzor használata annak meghatározására, hogyan hat a savas eső a babszemek csírázására
    • Légnyomás és tüdők:
      abszolútnyomás-mérő használata egy mellkasmodellben való nyomás változásának mérésére, miközben megváltozik annak térfogata
    • Savak és lúgok bemutatása:
      pH szenzor használata különböző háztartási vegyszer kémhatásának mérésére
    • Izomfáradás:
      erőmérő használata a csontok izommozgásában való változások megfigyelésére tartós terhelés hatására
    • Fotoszintézis:
      fényszenzor és abszolútnyomás-mérő szenzor használata a fény és nyomás változásainak megfigyelésére vízi ökoszisztémában, ha egy hínár vagy más vízi növény fotoszintetizál
    • Megnyugvási pulzusszám:
      pulzusmérő használata a diákok nyugalmi pulzusszámának, mozgás közbeni pulzusszámának és megnyugvási pulzusszámának meghatározásához
    • Pocsolya vizsgálata:
      pH szenzor és hőmérsékletszenzor használata egy időszakos tavacska hőmérsékletének és kémhatásának változásának kimutatására a nap folyamán.
    • Napfény és fotoszintézis vízinövényekben:
      pH szenzor használata a fotoszintézis és a fény közti kapcsolat kimutatására.
    • A test hőmérséklet-szabályzása:
      gyors válaszidejű hőmérsékletszenzor használata a különböző testrészek megfigyelésére különböző hömérsékleteken, és a különbségek összevetésére a szívtől való távolsággal.
    • Párolgás:
      időjárásszenzor használata a páratartalom és hőmérséklet változásának követésére a nap folyamán egy kis cserepes növényen.
    • Véráramlás:
      pulzusszámmérő használata álló, fekvő és két lábat a magasba tartó fekvő diák pulzusának mérésére.
    • Élesztőnövesztés:
      hőmérsékletszenzor és abszolút nyomásmérő szenzor használata egy erjedő élesztővel töltött üveg belsejében két különböző hőmérsékleten.
  • PASCO cikkszám
    PS-3850