PASCO AC/DC Elektronika laboratórium

PS1041392
PASCO cikkszám:
EM-8656

Az AC/DC elektronika labor segítségével dinamikusan megtaníthatja az AC/DC áramkörök alapjait.

• A tanulók ezt a készletet használhatják egy ScienceWorkshop számítógépes csatlakozóval és erősítővel vagy egy önálló egységként.

Jellemzők:

• A tárolótálca tart minden tartozékot, ezzel csökkentve annak az esélyét, hogy egy ellenállás vagy kapacitás elvész. Két D elem szükséges az önálló használatra (nem tartozék).
    • Az AC/DC elektronika labor használata egy 550 vagy 850 Univerzális interfésszel lehetővé teszi a tanulók számára, hogy feszültség-, és áramadatokat gyűjtsenek és értékeljenek ki. Továbbá a kísérletek meghajthatók az 550 vagy 850 Univerzális interfész erősítővel.
    • A PASCO SPARKvue AC/DC elektronika laborhoz való használatához szüksége van:
    • A <5 V feszültséget és <300 mA áramot igénylő kísérletek a 750-nel végezhetők, nincs szükség erősítőre.

Elvégezhető kísérletek:

Az AC/DC elektronika labor tanári segédlet tartalmaz mintaadatokat minden kísérlethez.

• Egyedül álló vagy szondás kísérletek
    • Áramköri próbapanel
    • Fények az áramkörben
    • Ohm-törvény
    • Ellenállás áramkörökben
    • Feszültségek áramkörökben
    • Áramok áramkörökben
    • Kirchhoff-törvények
    • Diódák
    • Tranzisztorok

Elvégezhető szenzoros kísérletek:

• Ohm-törvénye II
    • RC áramkör
    • LR áramkör
    • LRC áramkör
    • Diódalabor
    • Tranzisztorlabor
    • Indukció - mágnes tekercsben

Elvégezhető mintakísérletek:

• 5. Kísérlet - Feszültségek áramkörökben:
      • A tanulók három ellenállással különböző elrendezésű áramköröket építenek. Az áramkört két D elem hajtja, a feszültségesést az ellenállásokon multiméter méri minden elrendezésben. A tanulókat megkérdezzük arról, milyen mintákat vettek észre a feszültségesésben a különböző áramkörökben.
    • 12. kísérlet - RC áramkörök:
      • Jelgenerátor használatával az RC áramkör meghajtására. A töltődés alatt álló kapacitáson eső feszültséget multiméter méri. A PASCO SPARKvue-ban feszültség-idő gráf rajzolódik ki. A tanulóknak ezen információk alapján ki kell számolniuk az áramkör időállandóját.
    • 10. kísérlet - Indukció:
      • A PASCO SPARKvue és a Feszültségmérő szenzor használatával a tanulók megmérhetik az elektromotoros erőt, amely a mágnes tekercsen való áthaladásakor keletkezik. A feszültség-idő gráf integrálásával a tanulók a mágneses fluxus változását is kimérhetik, amelyet a mágnes hozott létre.

A csomag tartalma:

• 18 x 25 cm áramköri panel
    • Ellenállás (4.7 Ohm - 229 kOhm , 5%, 0.25 - 5 W) (24 db)
    • Kapacitás (1 µF - 330 µF) (7 db)
    • Dióda (6 db)
    • Tranzisztor (2 db)