PASCO Centripetális erő készülék

PS1041505
PASCO cikkszám:
ME-8088

A körkörös mozgás tanulmányozása hagyományosan magában foglalja a centripetális erő, a sebesség, a sugár és a tömeg közötti kapcsolatokat. Ezeket a kapcsolatokat azonban nehéz ellenőrizni a hagyományos fizikai készülékek használatával.

• A Centripetális erő készülék a "lengő tömeg" megközelítést kombinálja az érzékelőkkel és egy kiváló minőségű elektromos motorral, hogy olyan rendszert hozzon létre, amely lehetővé teszi a diákok számára, hogy empirikusan feltárják ezeket a kapcsolatokat.

Jellemzők:

• Stabil keret: a fém keret könnyen csatlakoztatható egy Gyűrűs állványhoz a mellékelt bilincs segítségével. A keret asztalhoz is csatlakoztatható, nagy asztali szorítóval.
    • Kiváló minőségű, strapabíró motor.
    • Számítógépes mérések: az Erőmérő szenzor és a Fotokapu megkönnyíti az erő, a szögsebesség és a tangenciális sebesség pontos és megismételhető mérését.
    • Felhasználási javaslat:
      • Centripetális erő a sebesség függvényében.
      • Centripetális erő a tömeg függvényében .
      • Centripetális erő a sugár függvényében.

További jellemzők:

• A forgó karnak egy hornya van, amelynek két hosszában elkapott tömege van.
    • Az egyik tömeg szabadon mozoghat a horony hosszában.
    • A "szabad tömeg" egy csigában futó kis kábelhez csatlakozik, amely a kar középpontja alatt egy Erőmérő szenzor működik.
    • A golyóscsapágy elfordulása biztosítja, hogy a kábel ne csavarodjon, ahogy a kar forog.
    • A másik tömeg ugyanolyan távolságra van a középponttól, mint a szabad tömeg, ezáltal egyensúlyba hozva a kart.
    • A "rögzített tömeg" aljához rögzített zászló egyszer halad át a fotókapun fordulatonként, ami lehetővé teszi a PASCO SPARKvue (vagy PASCO Capstone) számára a tömeg szög-, és tangenciális sebességének kiszámítását.
    • Egy PASCO 550 Univerzális interfész vagy PASCO 850 Univerzális interfész szükséges ennek a terméknek a használatához.

• A PASCO szoftverek, melyek a Bluetooth 4 technológiát használják, a szoftverünk legújabb verzióját igénylik. PASCO Capstone 1.8.0 Mac-en és Windows-on elérhető. A PASCO SPARKvue 2.6.0 Mac-en, Windows-on, iOS-en, Android-on és Chromebook-on is fut.

A csomag tartalma:

• Keret beépített 12 V-os egyenáramú motorral
    • Csatlakozókábel
    • Golyóscsapágyas forgókar
    • Fotokapu csatlakoztató hardver
    • Tömegtartó szabad tömegekhez
    • Tömegtartó rögzített tömegekhez
    • 5 g-os tömeg (2 db)
    • 10 g-os tömeg (2 db)
    • 20 g-os tömeg (2 db)

Specifikációk:

• Forgó kar hossz: 24.6 cm