PASCO Kísérlet - Elektrosztatikus töltés

PS1046018
PASCO cikkszám:
EX-5532

Ez a kísérlet a PASCO Capstone szoftverrel való használatra lett kialakítva. Klasszikus eszközöket használ: egy Faraday-kalitkát és Vezető gömböket. A tanulók megfigyelik a testek töltését direkt kontaktussal és indukcióval is. A töltés egy nagyimpedanciás Elektrométer segítségével mérhető.

• Jellemzők:

• A tanulók a töltéseloszlást vizsgálják a különböző alakú vezető testeken. Egy lyukas gömb segítségével mutatják be, hogy nincs töltés a töltött vezető belső felületén.
    • Egy PASCO 550 Univerzális interfész vagy PASCO 850 Univerzális interfész szükséges ennek a terméknek a használatához.
    • Ehhez a termékhez szükséges vagy ajánlott PASCO szoftver használata az adatgyűjtéshez és -kiértékeléshez. A PASCO SPARKvue vagy a PASCO Capstone szoftver használható.

Felhasználási javaslat:

• A feltöltés módszerei