Digitális osztáylterem

PS1041367
PASCO cikkszám:
EM-6711A

Egy 200 menetes dróttekercs orsón, három terminállal ellátott alappal, amelyek lehetővé teszik a banándugós csatlakozást áram-, vagy feszültségméréshez.

• A PASCO Tér-, és detektortekercsek ideálisak arra, hogy segítségükkel az elektromágneses indukciót és a Faraday-törvény minden oldalát tanulmányozza.

Jellemzők:

• Kvalitatív demonstrációhoz:
      • A bikolor LED indikátorral és egy változtatható résű mágnessel a tanulók láthatják, amikor áram indukálódik a detektortekercsben. Amikor a LED indikátor detektortekercsbe van bekötve, a LED felvillan az áramiránytól függően pirosan vagy zölden, ahogy a mágnesen keresztülhalad.
    • Kvantitatív demonstrációhoz:
      • A PASCO Tekercsek Függvénygenerátorral és Oszcilloszkóppal használhatók, vagy a 850 interfészhez csatlakoztathatók.
      • A tértekercset háromszögjellel vezérelve a tanulók mozgathatják a detektortekercset, hogy meghatározzák a mágneses mező erősségét és irányát különböző helyeken.
      • Megvizsgálhatják a tér és a detektortekercs közti szöget, vagy a meghajtó frekvencia változtatásának hatását.
    • Ehhez a termékhez szükséges egy 850 interfész.
    • Ehhez a termékhez a PASCO Capstone szoftver szükséges az adatgyűjtéshez és analízishez.

Specifikációk:

• Tekercs adatai: