PASCO LED jelzőlámpa

PS1041370
PASCO cikkszám:
EM-6714

Amikor egy detektortekercsbe köti, a LED pirosan vagy zölden világít, ahogy a detektortekercs mágnesen halad keresztül, jelezve, hogy milyen irányban folyik az áram a detektortekercsben.

• A PASCO Tér-, és detektortekercsek ideálisak arra, hogy segítségükkel az elektromágneses indukciót és a Faraday-törvény minden oldalát tanulmányozza.

Jellemzők:

• Kvalitatív demonstrációhoz:
      • A bikolor LED indikátorral és egy változtatható résű mágnessel a tanulók láthatják, amikor áram indukálódik a detektortekercsben. Amikor a LED indikátor detektortekercsbe van bekötve, a LED felvillan az áramiránytól függően pirosan vagy zölden, ahogy a mágnesen keresztülhalad.
    • Kvantitatív demonstrációhoz:
      • A PASCO Tekercsek Függvénygenerátorral és Oszcilloszkóppal használhatók, vagy a 850 interfészhez csatlakoztathatók.
      • A tértekercset háromszögjellel vezérelve a tanulók mozgathatják a detektortekercset, hogy meghatározzák a mágneses mező erősségét és irányát különböző helyeken.
      • Megvizsgálhatják a tér és a detektortekercs közti szöget, vagy a meghajtó frekvencia változtatásának hatását.
    • Ehhez a termékhez szükséges egy 850 interfész.
    • Ehhez a termékhez a PASCO Capstone szoftver szükséges az adatgyűjtéshez és analízishez.

Specifikációk (max. értékek):

• Teljesítmény:
      • Piros: 105 mW
      • Zöld: 105 mW
    • DC áram:
      • Piros: 30 mA
      • Zöld: 25 mA
    • Legnagyobb áfolyó áram:
      • Piros: 160 mA
      • Zöld: 140 mA