PASCO Kísérlet - Coulomb-törvény

2 642 600 Ft
PASCO cikkszám:
EX-9930B

Egy vezető gömb van felszerelve egy szigetelő, ellensúlyozott rúd végére, és az egész rendszer egy nagyon vékony torziós szálra van felfüggesztve. Egy ugyanolyan gömb egy kalibrált egyenes sínre van felszerelve, és változtatható távolságokba állítható az első gömbtől. A készlet a PASCO Capstone szoftverrel való használatra lett tervezve.

• Jellemzők:

• Amikor a vezető gömbök töltött állapotba kerülnek, a köztük fellépő erő arányos a torziós szál elfordulásával, amely szükséges ahhoz, hogy egyensúlyba hozza a testeket.
    • A kezdő fizikus tanulók meghatározhatják az inverz négyzetes törvényt egy egyszerű kísérletben, míg a haladó tanulók minden változót megvizsgálhatnak az elektrosztatikus taszítás jelensége kapcsán.
    • A PASCO Coulomb-törvény kísérlete egy kalibrált sínt használ a tükörtöltések minimalizálása érdekében, amelyek jelentősen befolyásolhatnák a kísérleti eredményeket.
    • A torziós szálhoz csatolt vezető gömb továbbá mágnesesen csillapított. Ez teszi lehetővé a gyors erőméréseket, csökkentve a szivárgási áramok okozta hagyományos nehézségeket.
    • Ez a kísérlet ingyenesen letölthető az alábbi oldalról (angol nyelvű).

Felhasználási javaslat:

• Ellenőrizze a fordított négyzettörvényt: F ~ 1/R2